Jan Hynek

Jan Hynek

Narozen 12.2.1986. Vystudoval Střední průmyslovou školu v Českých Budějovicích s elektrotechnickým zaměřením. Ve stejném oboru pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kterou úspěšně absolvoval. Jeho první setkání s hudbou proběhlo již v prvních měsících po narození, kdy ho otec přinesl ukázat kolegům v kapele. Ať se otočí jakýmkoliv směrem do rodiny, všude je vidět a slyšet troubení trumpet, pískání klarinetu, tahání harmoniky nebo mačkání kláves piána.

Ve svých sedmi letech nastoupil do Základní umělecké školy B. Jeremiáše, kde byl učen hře na klávesy pod vedením pana J. Štochla a V. Uhlíka. V dalších rocích navštěvoval ZUŠ na Piaristickém náměstí, kde ve třídě O. Kováře doprovázel zpěváky na klavír. Na této škole se také dostal do Swingového orchestru Václava Hlaváče a poté do Velikého ZUŠ Bandu pod vedením Jiřího Klimeše. V loni doprovázel na piano kapelu Bosch band na reprezentačním plese firmy. Tam mu byla nabídnuta spolupráce s orchestrem Metroklub Big Band, kterou bez váhání přijal.

Tím ale kulturní život nekončí, ba naopak. Hledá si prostě jinou cestičku... a našel. Byl přijat do company muzikálu Romeo a Julie, kde poznal skvělý kolektiv, spoustu zábavy ale i trochu dřiny. Dřinu při stavění hlediště a scény muzikálů Romeo a Julie, Jedna noc na Karlštejně a Casanova.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou