Stanislav Janů

Stanislav Janů

Motto: Co jsi nevyzkoušel nekritizuj.

Standa se od malička zajímá o vše mechanické a elektronické. Do divadla nastoupil jako lavičkář v roce 2006, kdy právě vyšel devátou třídu základní školy. Tou dobou probíhal druhý ročník divadelního léta na Hluboké tehdy ještě amatérského souboru. To bylo první setkání s divadlem, které se mu zalíbilo. Hrál se Sluha dvou pánů, Charleyova teta a Tři muži na špatné adrese.

Nošení laviček ho sice bavilo, ale zajímal se i o technickou stránku divadla. Všiml si ho Jan Zvánovec a pomalu mu začal vysvětlovat jak co funguje. V zimní divadelní sezóně ho naučil zvučit a svítit divadlo. Postupem času společně jezdili zvučit koncerty a Standa si přičuchl i k této práci.

V roce 2006 nastoupil na Hlubockou odbornou školu do učení na elektrikáře.

V roce 2007 se odehrál historicky první muzikál v Hlubocké produkci Jedna noc na Karlštejně. Zde měl možnost pracovat i při představení. Měl za úkol ovládat "štich". Také se zde seznámil s Honzovým kamarádem, osvětlovačem Zdeňkem Prenerem, který toto představení zvučil.

V roce 2009, když se začal hrát muzikál Romeo a Julie byl Standa vzat do týmu pomocníků zvukaře a osvětlovače. Tam přičuchl k práci osvětlovače. Po létě nastoupil na nástavbové studium v Hluboké na obor Elektrotechnika.

Dalším rokem dostal od Zdendy Prenera možnost na generálce naučit se a svítit celý muzikál sám. To se mu vedlo a v též roce několik ostrých představení zaskakoval.

V roce 2011 Standa úspěšně zakončil studium maturitou. Ten rok se hráli oba muzikály. V prvním měsíci se hrál muzikál Jedna noc na Karlštejně, který Standa poprvé dostal na starost jako jediný osvětlovač. V dalším měsíci se hrál muzikál Romeo a Julie a Standa také zaskakoval jako v minulém roce.

V roce 2012, když se začal zkoušet muzikál Casanova, byl poprvé v pozici hlavního osvětlovače muzikálového představení. Standa pro muzikál Casanova vyrobil i tyto webové stránky a celý marketingový základní vzhled jako sponzorský dar jeho malé firmy. S tím mu napomohl graficky jeho bratr Michal.

V letošním roce 2013 navštívil muzikál Casanova Jižní Koreu. Tam Standa sehrál taktéž důležitou roli hlavního osvětlovače.

Osobní stránky
Firemní stránky

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou