Petra Parvoničová

Petra Parvoničová

Hudba je můj rytmus, tanec je můj život!!!

Profesionální tanečnice, lektorka, choreografka muzikálů - Děti Ráje, Jak se hrály muzikály, Řek Zorba, Někdo to rád horké, Zpívání v dešti, operety Netopýr (DJKT, F.X. Šaldy v Liberci, Praha Goja music hall).

V létě 2011 byla vybrána na měsíční stáž "Choreographers´venture" do Vídně, kde zároveň i tančila (Impulstanz Vienna).

Vystudovala taneční konzervatoř, působila v angažmá baletu divadla J.K.Tyla v Plzni.

Je spoluzakladatelkou tanečního centra Dance Center Eagle, kde působí jako lektorka.

Zároveň vyučuje v mnoha tanečních školách západních i středních Čech(Nýřany, Klatovy,Praha-taneční studio Dance house Leony Qaši Kvasnicové)

Jejím oblíbeným tanečním stylem se stal modern dance contemporary.

V Plzni se věnuje tanečním průpravám pro děti již od 3 let až po dospělé poloprofesionální tanečníky. Vyučuje zde jazz dance ,modern dance a klasický tanec.

Energická lektorka uplatňuje své zkušenosti především z mnoha profesionálních tanečních a choreografických workshopů (TD Bralen, ProArt, International dance workshop- Jan Kodet, a mnoho dalších).

Působila 3 roky v profesionální taneční skupině IF v Praze pod vedením slavné tanečnice a choreografky Qaši ( projekty Muž a žena I a II, LL Projekt II,)

Nyní se stala i součástí soutěžních přehlídek amaterských či poloprofesionálních tanečních skupin- jako porotkyně, i jako choreografka se svým dětským soutěžním teamem Tygři.

Petra se věnuje choreografické činnosti jak ve světě amatérů, tak ve světě profesionálních tanečníků a zpěváků. Organizuje nejen kompletní maturitní plesy v Plzni, Praze a západních Čechách, ale zároveň maturanty naučí ovládat různé styly tance a vytváří náročná maturitní předtančení. Tvoří choreografie k různým kulturním akcím (5P pro Plzeň, Divadelní ples DJKT 2011,GA Energo, aj.), i pro mnoho pěveckých skupin jako jsou 4LaDies, Krisskross kvintet,aj.

Petra se podílí na projektu „Hejbejte se s Novou a Hankou Kynychovou“2010, 2011. Vytvořila zde choreografie inspirované muzikálem Děti Ráje a Pomáda pro více než 20 dětských domovů do každoroční soutěže v pražském Paláci kultury.

Svou choreografií přispěla k mnoha dalším projektům jako jsou K.I.D.S., Gaze out 2011, Tanec Plzeň.

V dubnu 2012 pořádala 1.ročník Mezinárodního víkendu tance v Plzni.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou