David Cody

David Cody

Režijní zkušenosti začal sbírat komponováním koncertů skupiny Countryroll, kterou spoluzaložil, dále komponovanými pořady pro děti-1999-2003 (vánoční a výchovné koncerty) ve spolupráci s kolegy českobudějovické konzervatoře, kde s vyznamenáním absolvoval v roce 2005, na podzim roku 2004 1. nastudování muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků – spoluautor, režisér a dirigent (I.Studený, D.Cody, M. Peschík, B.Vaďura), který byl s velkým úspěchem uváděn v Divadle E.ON DS J.K.Tyl o.s. České Budějovice v produkci Václava Krištůfka (celkem 60 repríz), a též jako 4 večerní představení ve spolupráci s Jihočeským divadlem před vyprodaným otáčivým hledištěm Český Krumlov v rámci divadelního léta 2005; roku 2007 se dočkal muzikál i 2. nastudování a r. 2008 pozvalo Divadlo Commedia Poprad muzikál Sněhurka a sedm trpaslíků na 7 uvedení v Popradu a v Levoči na Slovensko, kde se opět setkal s mimořádným diváckým ohlasem. Tentýž rok přizval producent Zdeněk Pikl Davida Codyho k režijní spolupráci na muzikálu Zdeňka Bartáka (hudební skladatel) a Petra Markova (scénárista a spisovatel) Jedna noc na Karlštejně na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou. Na podzim roku 2008 mu byla nabídnuta režie muzikálu Romeo a Julie (Zdeněk Barták, textař Eduard Krečmar), tento muzikál získal ocenění Grand Prix za nejlepší muzikálovou hudbu roku 2002 a byl uváděn ve Státní opeře v Soulu. Přípravy české premiéry započal úpravou scénáře a hudební dramaturgie v zimě 2008/2009; v červenci 2009 pak s velkým úspěchem u diváků i kritiků dovedl spolu s celým týmem muzikál k premiérám - 17ti vyprodaným představením.

Muzikál se pro velký úspěch a na přání diváků objevil na repertoáru Divadla Hluboká nad Vltavou i pro léto 2010 a také 2011.

Již při studiu konzervatoře i po té spolupracoval s DS J.K.Tyl České Budějovice na hudebním nastudování i jako dirigent některých inscenací (muzikál Sněhurka a sedm trpaslíků, zpěvohra Co Čech, to muzikant, hudební nastudování k činohře Měsíc nad řekou ad.) a při koncertech festivalů dětí a mládeže agentury JSgroup Praha v Kongresovém centru Praha, Pyramidě Praha, Teplicích ad., se kterou spolupracuje od roku 2005. Dále navštěvuje konzultace u dirigenta Jiřího Štrunce (Státní opera Praha a opera Divadla J.K.Tyla Plzeň) a podílí se na hudebním nastudování a řízení muzikálu Romeo a Julie jako II. dirigent. Pro DS J.K.Tyl České Budějovice hudebně nastudoval zpěvohru Balada z hadrů (J. Ježek, J. Voskovec, J. Werich) v hudebním aranžmá skladatele, učitele skladby na konzervatoři a jeho bývalého pedagoga Jiřího Churáčka. Jako dirigent představení se rovněž podílí na obnoveném nastudování muzikálu Jedna noc na Karlštejně.

více na www.davidcody.cz

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou