Zdeněk Pikl

Zdeněk Pikl

Narodil jsem se v Hluboké nad Vltavou a většinu své profesní dráhy jsem působil ve školství. Prvních osm let jsem vyučoval ve sportovních třídách plavání v ZŠ Kubatova ul.. Další tři roky jsem jako zástupce ředitele v ZŠ Čečova ul. pracoval na založení sportovních tříd kopané. Následujících sedmnáct let jsem pracoval ve funkci zástupce ředitele na ZŠ Hluboká nad Vltavou. Posledních deset let už pracuji jen pro své divadlo - Divadlo Hluboká nad Vltavou.

Před jednadvaceti lety jsem spoluzakládal divadelní soubor KŘÍŽžáci. Po třináctileté spolupráci jsem se osamostatnil a založil vlastní divadlo - Divadlo Hluboká nad Vltavou. Do současné doby jsem odehrál asi 800 představení a v drtivé většině to byly samé komediální role / Klíče na neděli, S tvojí dcerou ne, Vraždy a něžnosti, Rodina základ státu, Dvouplošník v hotelu Westminster, Velká zebra, Do pyžam, Tři muži na špatné adrese, Charleyova teta, Poslední doutník, Jedna noc na Karlštejně a další/.Sedmým rokem pořádám na nádvoří zámku Hluboká Divadelní léto Hluboká nad Vltavou. Tento projekt se za krátkou dobu své existence zařadil k nejnavštěvovanějším letním divadelním scénám v České republice. V roce 2006 jsem se seznámil s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem a scénáristou Petrem Markovem a přijal jejich nabídku nastudovat jejich muzikál Jedna noc na Karlštejně. To byl další velký mezník v historii Divadla Hluboká nad Vltavou. Pracovat s takovými profesionály a především skvělými lidmi byla pro mne obrovská čest a zkušenost. Vsadit na Jednu noc na Karlštejně se mimořádně vyplatilo, neboť tento muzikál vidělo téměř patnáct tisíc nadšených diváků. Po tomto velkém úspěchu jsem dostal další nabídku od Zdeňka Bartáka na realizaci muzikálu Romeo a Julie. Komukoliv jsem pustil ukázku z tohoto muzikálu, tak byl hned napoprvé hudbou úplně unesen. Dlouho jsme vybírali představitele jednotlivých rolí a troufám si říci, že jsme měli, i podle autora Zdeňka Bartáka, šťastnou ruku. I tento muzikál vidělo víc než šestnáct tisíc diváků.

V říjnu loňského roku jsem dostal od Zdeňka Bartáka nabídku nebo dá se říci obrovský dar, který pro mě znamenal další velkou výzvu a hlavně ve mně vyvolal chuť jít do něčeho nového. Je tím světová premiéra muzikálu Casanova. V lednu a únoru 2012 proběhly konkurzy na toto velké dílo autorů Zdeňka Bartáka a Petra Markova a já doufám, že jsme opět měli při výběru šťastnou ruku tak jako v předešlých letech. Pro všechny aktéry je to obrovská výzva a jedinečná možnost zahrát si ve světové premiéře muzikálu a ještě s tak výjimečnými autory jako je Zdeněk Barták a Petr Markov. Všichni přistupujeme k tomuto dílu s velkým respektem a pokorou, neboť cítíme velkou odpovědnost nejen vůči autorům, ale i vůči vám, divákům. Moc se na vás, diváky, těšíme a věříme, že vaše ale i naše očekávání nezklameme a že i na světovou premiéru muzikálu CASANOVA se přijdete podívat v tak hojném počtu jako na muzikály předešlé. Váš Zdeněk Pikl

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou