Petra Karvánková

Petra Karvánková

Narodila se v Českých Budějovicích v červnu roku 1981.

Po magisterském studiu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně absolvovala na Geografickém ústavu téže univerzity doktorské studium ve studijním programu Fyzická geografie (2004 – 2010). Od roku 2007 působí na katedře geografie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (PF JU) v Českých Budějovicích na pozici odborného asistenta. Zároveň působí jako externí pracovník na katedře tělesné výchovy a sportu PF JU v Českých Budějovicích a instruktorka ve Sportcentru Delfín.

S divadlem se blíže seznámila ve svých čtrnácti letech, kdy se stala členkou ochotnického souboru Kříž-žáci v Hluboké nad Vltavou. Na začátku roku 2005 přijala nabídku Zdeňka Pikla a stala se členkou Divadla Hluboká nad Vltavou. Pod jeho záštitou odehrála řadu, zejména komediálních rolí, např. role Sidonie (Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete?), Brigitte (v komedii Do pyžam!), Kitty (Charleyova teta), Leslie (Rodina je základ státu), pokojská (Dvouplošník v hotelu Westminster), Sandra (S Tvojí dcerou ne!), Eva (Vraždy a něžnosti), Poslední doutník, Klíče na neděli aj.

V létě v roce 2005 se konal na nádvoří hlubockého zámku první ročník Divadelního léta Hluboká nad Vltavou, v němž ztvárnila hlavní (normálně „mužskou“) roli sluhy Truffaldina ve hře Carla Coldoniho Sluha dvou pánů. Od roku 2007, kdy započala úžasná spolupráce Divadla Hluboká nad Vltavou s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem a scénáristou Petrem Markovem, se objevovala v rolích šaška, králova blázna, v úspěšném muzikálu Jedna noc na Karlštejně a v roli královny Mab v muzikálu Romeo a Julie.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou