Petr Ryšavý

Petr Ryšavý

Narodil jsem se 19.6.1991 v Kladně. Od druhé třídy jsem chodil do ZUŠ Slaný na zpěv a později na kytaru. Po základní škole jsem udělal přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř – obor zpěv, kde jsem mimo jiné studoval nepovinný předmět bicí nástroje. V současné době působím ve dvou kapelách (rock/ska/funky) jako kytarista a zpěvák.

Muzikálovou zkušenost jsem získal poprvé v divadle Broadway v Praze, kde jsem dostal roli v muzikálu „Ať žije rokenrol!“ (2010) Další roli jsem dostal v DJKT Plzeň v muzikálu GYPSY (2010). Do divadla Broadway jsem se opět vrátil následující rok - muzikál „Vánoční zázrak, aneb sliby se maj plnit o Vánocích“ (2011). V průběhu téhož roku se v Praze připravoval světoznámý muzikál Les Misérables-Bídníci, který měl premiéru na jaře roku 2012. Od pana režiséra Petra Novotného jsem dostal důvěru dělat company – swinga, což pro mě byla obrovská zkušenost.

Díky účasti na mnoha hudebních projektech jsem se rozhodl pro realizaci vlastního nahrávácího studia, ve kterém teď trávím skoro veškerý volný čas. Tím jsem si splnil svůj druhý životní sen - hned po vlastní továrně na čokoládu ;-)

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou