Michaela Novotná

Michaela Novotná

Narodila jsem se roku 1986 v Pardubicích a když mě rodiče naučili chodit, bruslit, lyžovat, jezdit na kole a plavat, předali mě do rukou profesionálů a já začala s krasobruslením. Součástí mých tréninků byla gymnastika a balet. Ve dvanácti letech jsem byla díky dobré konstalaci hvězd přijata na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy, jejíž úspěšně zakončení maturitou a absolutoriem se konalo v roce 2006. V rámci školy jsem vystoupila na prknech několika divadel v Čechách a na Slovensku v choreografii „Bolero“ od Petra Zusky, „Večerní písně“ Jiřího Kyliána nebo v baletech Louskáček či Spící krasavice.

Nyní šestým rokem externě spolupracuji s Východočeským divadlem v Pardubicích, kde jsem se stala součástí několika muzikálů, operet a činoher, konkrétně My fair lady, Malované na skle, Peer Gynt, Radúz a Mahulena, Chicago, Pomsta à la Netopýr, Čachtická paní, Muž z kraje La Mancha, Zvoník matky boží (role Isabeau) a Zpívání v dešti. Ráda také vzpomínám na účinkování v muzikálu Miss Saigon, který se hrál na pražském Výstavišti v GoJa Music Hall, kde mám teď možnost znovu tančit díky hit muzikálu Děti ráje.

Co se týče mých malých zkušeností před kamerou, zúčastnila jsem se natáčení několika reklam, seriálů První krok a Sanitka 2, videoklipu Petra Vojnara „Every little things“ nebo postsynchronů pro ČT. Kromě divadla jsem čtyři roky učila tanec v ZUŠ a momentálně čtvrtým rokem dálkově studuji taneční pedagogiku na JAMU v Brně.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou