Marek Valenta

Marek Valenta

Narodil se v Praze a od šesti let do třinácti navštěvoval hodiny hry na violoncello v ZUŠ Voršilská v Praze. Po absolvování základní školy nastoupil na gymnázium, které po roce studia opustil a přihlásil se na Pražskou konzervatoř, kde studoval obor hudebně dramatický (herectví). První zkušenosti v divadle získal při studiích, kde byl spolu se spolužáky vybrán do zpívající role anděla ve hře „Pašije“ (1998 - režie Z.Srba, Národní divadlo). Během studia také účinkoval v několika hrách školního divadla DIK a to v představeních Tartuffe, Poprask na laguně, Vražda na uhelném trhu, Tichá domácnost, Mámení mysli, V bahně velkoměsta a v jazzové opeře J. Suchého a J. Šlitra „Dobře placená procházka“ v roli Listonoše, kterou konzervatoř absolvoval.

V roce 2000 se mu poštěstilo dostat se do divadla Semafor, kde jako externí člen účinkoval v představení J. Suchého a Vl. Franze „Pokušení svatého Antonína“ (role: anděl a dítě) dále v představení „80 svíček na ztraceným dortu“ a ve Vánočním představení divadla Semafor.

Později si zahrál v Příbramském divadle, v muzikálu „Filozofská historie“ (role: Špína). A v plzeňském divadle DJKT účinkoval v muzikálu „Mechanický pomeranč“ (role: Deltoid). Zahrál si také menší role ve dvou televizních pohádkách a ve dvoudílném televizním filmu kanadské CBS „Joan of Arc“ roli pážete Karla VII.

Nadaboval a nazpíval také několik hraných a kreslený pořadů převážně pro Českou televizi. V dabingu ho můžete slyšet například v animovaných seriálech Bořek stavitel, Pošťák Pat nebo Kluci z květináčů.

Zpíval také v bigbandu Tomáše Šterna: Hot and Sweet Orchestra.

Mezi koníčky patří zpěv a hra na klavír.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou