Jan Franc

Jan Franc

Honzík se narodil 8.6.2000 přesně v 5,55 hodin při nádherném východu slunce ve znamení Blížence. Od té doby dělá svému tatínkovi muzikantovi a mamince nemuzikantce pořád jen samou radost!

Absolvoval tři roky výuky klavíru na Základní umělecké škole Trhové Sviny.

Zpívání se začal věnovat již ve školce, kde s paní učitelkou Mgr. Zuzanou Mikešovou natočil CD dětských písniček z dílny samotné paní učitelky s názvem Čtveráci.

V roce 2008 se účastnil celorepublikového projektu Česko zpívá Ježíškovi, ve kterém byl vybrán do užšího finále konaného v Praze.V porotě zde zasedal mimo jiné i pan Ondřej Suchý. Honzík byl vybrán mezi finalisty, kteří měli následně natočit CD vánočních písní se známými pěveckými osobnostmi. Bohužel tento projekt nebyl nikdy dokončen.

Již čtvrtým rokem studuje sólový zpěv pod skvělým vedením zkušené paní učitelky Mgr. Anny Knotkové při Základní umělecké škole Bezdrevská.

Druhým rokem je zároveň členem DPS Canzonetta, se kterým v listopadu loňského roku 2011 jako sólista vyhrál soutěž o cenu Miroslava Raichla a získal se sborem zlaté pásmo na Mezinárodním festivalu dětských a mládežnických pěveckých sborů v Pardubicích.

S DPS Canzonetta absolvoval již několik pěveckých soutěží, ve kterých sbor pod vedením další výborné paní učitelky Mgr. Petry Nové vždy uspěl a získal zlaté pásmo. V letošním roce se Canzonetta chystá do Makedonie a doufejme, že se opět vrátí s velkým úspěchem.

Na konci roku 2011 byl Honzík také jako sólista hostem swingového orchestru Václava Hlaváče na vánočních koncertech v Českém rozhlase.

Vážení diváci, ještě bych rád připojil pár slov. Já se už móóóc těším na léto a na prázdniny a doufám, že Vás potěším a nezklamu svým výkonem, a že budete z každého představení vždy odcházet s úsměvem na rtech a s pohodou na duši i na srdíčku! Mé zkušenosti s divadelními prkny jsou celkem malé - doposud jsem hrál v jednom školním představení, kde jsem ztvárnil roli prince, který přišel požádat princeznu o ruku. Při první větě jsem usnul klečící na koleni a pak jsem musel jakoprospat celé představení! Svou roli jsem ale bral opravdu vážně a snažil se ji i do hloubky prožít(spaní jsem dopředu pečlivě nastudoval!). Přesto mým největším zážitkem,tedy kromě potlesku přítomných diváků(rodičů), bylo jen několik dní hrozně bolavé koleno!

Pevně věřím, že Casanovu neprospím a jenom neproklečím na jednom koleni a hlavně, že pobavím Vás diváky, jak nejlépe budu umět! Těším se! Honzík Franc.

Zájmy a záliby:

  • Sólo zpěv
  • Sbor Canzonetta
  • Karate-Fight club
  • Fotbálek-SK Slavia ČB
  • Volejbal
  • Hra na klavír
  • Hra na kytaru(samouk a tatínkovouk)
  • Lyžování, bruslení, vodáctví,cyklistika, in-line bruslení a pejsci Benji a Charlie.
Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou