Hana Wohlgemuthová

Hana Wohlgemuthová

Zpěvu i tanci se věnuji od malička. Již od školky jsem byla vždy v hudebních třídách, v rámci nichž jsem navštěvovala hodiny jak sborového (Dacapo, Canzoneta, Sbor se Z), tak i sólového zpěvu. Později se přidaly i jednotlivé pěvecké projekty. Co se týče tanečních stylů… vystřídala jsem jich opravdu mnoho Folklorní, společenské, latinskoamerické, disco, streetdance , showdance, základní průprava baletu a nakonec tanec scénický. Momentálně působím v Tanečním divadle Na tenkém ledě a v centru volného času Poškolák učím balet pro školkové děti a scénický tanec pro děti navštěvující základní školu. Několikrát do roka se jako tanečnice nebo herečka účastním různých kulturních akcí (Svatojánské slavnosti na Kratochvíli, akcept děti, kulturní večery, historické slavnosti). S divadelně-tanečním uskupením „Studio D&T“ jsme nedávno uspěli v divadelní soutěži Prima Sezóna, a to s představením Tanec na dlani.

S divadelní činností jsem začala v roce 2004 v divadelním souboru J. K. Tyla muzikálem Sněhurka a sedm trpaslíku. S tímto úžasným počinem a hlavně s naprosto báječnými lidmi jsem zažila úžasné chvíle jak v domovském divadle v Českých Budějovicích, tak i na otáčivém hledišti v Českém Krumlově nebo na "turné" po Slovensku. Krásných pět let. V tomto divadle jsem měla možnost zahrát si menší role zhruba v pěti dalších představeních. Dále jsem členkou divadelního souboru „Lucie skáče“, studentského univerzitního divadla SUD (Taškařice, Camiho povídky), dramatického uskupení AnoAmat (Peer Gynt) a v neposlední řadě se mi poštěstilo zahrát si v činohře divadla Hluboká, v inscenaci Rodina je základ státu. No a konečně Muzikálové léto divadla Hluboká, v němž působím od roku 2009 v představeních Romeo a Julie (company, Smrt) a Jedna noc na Karlštejně (žena z podhradí).

Na další léto, nový muzikál, nové kolegy a samozřejmě i na Vás, milí diváci, se moc těším a jsem vděčná, že mohu být znovu u „toho“. Brzy nashledanou pod Hlubockým nebem.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou