Dita Hořínková

Dita Hořínková

Zpěvačka a herečka, narozena 16.3.1976 v Praze

Vystudovala Vyšší odbornou školu obor herectví a moderování u paní Elišky Balzerové v Praze Michli a dále pak na HAMU metodiku zpěvu, pedagogiku a psychologii.

Na divadelní scéně působí od svých osmi let.

Má za sebou dvě sólová turné po Japonsku s klasickým repertoárem a vzdělávací seminář pro sólové zpěváky v Mnichově a koncertování v Kanadě v Torontu. V současné době je sólistkou Karlínského divadla, kde se ujala role Stasi v Čardášové princezně a hostuje v Divadle pod Palmovkou v muzikálu Chicago.

Vedle činohry, kdy byla hostem již zmíněného Divadla pod Palmovkou, Divadla na Fidlovačce, divadla J.K. Tyla v Plzni, divadla F.X. Šaldy v Liberci či Městského divadla Most, se věnuje muzikálu a operetě. Ztvárnila hlavní roli kočky Grizabelly v muzikálu Cats, hlavní roli Elizy Doolitlové v muzikálu My Fair Lady v Městském divadle Most. v muzikálu Romeo a Julie roli Chůvy, Kapuletové a královny Mab, v inscenaci Cikáni jdou do nebe hlaví roli cikánky Rady, působila v muzikálech Evita, Kabaret, Miss Saigon, Kazatel i ve scénickém oratoriu Mistr Jan Hus, které získalo cenu Nadace Vize 97 Václava a Dagmar Havlových v rámci Mezinárodního festivalu Zlatá Praha. Hrála v hudební komedii Ginger a Fred v Praze v divadle Broadway, v muzikálu Hledá se muž, značka bohatý v Divadle na Fidlovačce, v operetě Rose Marie v komorním divadle v Plzni.

Objevila se také v Ordinaci v růžové zahradě jako Nora Šídlová.

Ve vlastním pořadu často vystupuje s vynikajícím klávesistou, hudebním aranžerem a kapelníkem orchestru Karla Gotta panem Pavlem Větrovcem.

Natočila CD „Dove Sono“ a dále pak CD „Colours“ s Jaroslavem Svěceným na hudbu R. Pachmana.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou