Dagmar Volfová

Dagmar Volfová

Od malička tvrdila, že bude zpěvačkou nebo učitelkou. A měla pravdu, předsedo!

Dagmar Volfová se narodila v Úpici v podhůří Krkonoš. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli. Absolvovala Konzervatoř v Pardubicích pod vedením Svatavy Šubrtové v roce 1983. V roce 1983 přijala nabídku k sňatku a první angažmá v Slezském divadle v Opavě na post sólistky opery.

Od roku 1985 je sólistkou opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V průběhu let zde ztvárnila všechny klíčové altové a mezzosopránové role v českých i světových dílech operní a operetní literatury a v muzikálech:

opera

Ježibaba (Rusalka); Eboli (Don Carlos); Azucena (Il Trovatore); Ulrica (Un ballo in maschera); Káča (Čert a Káča); Martinka (Hubička – JD a DJKT Plzeň); Panna Róza (Tajemství) a další;

muzikál

Fruma Sára (Šumař na střeše); Paní Pearsová (My fair lady); Bellinda (Divotvorný hrnec); Ernestina Money (Hello Dolly!);

opereta

Čipra (Cikánský baron); Orlovski (Netopýr); Anhilda (Čardášová princezna); Jadwiga (Polská krev); Matka představená (Mam‘zelle Nitouche); Annie Dobrmanová (Hledám děvče na boogie woogie) a další.

Koncertně se věnuje především duchovní hudbě.

Na konzervatoři v Českých Budějovicích působí jako úspěšný pedagog sólového zpěvu.

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou