Zdeněk Barták

Zdeněk Barták

hudební skladatel

Zdeněk Barták se narodil v Praze roku 1954. Nejdříve studoval hudbu na Lidové škole umění - obor hra na klavír. Následovalo studium na Státní konzervatoři v Praze - hlavní obor skladba a zároveň hra na klavír a tubu.

Veřejně začal vystupovat s orchestrem svého otce. Orchestr Zdeňka Bartáka patřil s orchestry Karla Vlacha a Gustava Broma mezi nej- úspěšnější taneční orchestry v Evropě. Během studií začal působit v sestavě hudební skupiny Fontána se známým rockerem Pavlem Sedláčkem. Později zakládá vlastní skupinu, která doprovázela oblíbeného divadelního a filmového herce Jiřího Hrzána, se kterým několikrát objel republiku s velmi úspěšnými představeními např. „ Role, které jsem nehrál “ nebo „ Drahé ženy a já “ . Po tragické smrti J. Hrzána se umělecky odmlčel, aby po dvou letech založil skupinu " 220 " v níž byl sólovým zpěvákem Jiří Štědroň a začal opět koncertovat po celé republice s pořady „ Dívka z planety X “ a „ Týden bez tebe “. V této době měl již za sebou velmi bohatou uměleckou činnost na skladatelském poli, a tak kromě koncertní činnosti , spolupracuje s předními interprety, a skládá pro ně písničky, které se vzápětí stávají hity...

Více informací o Zdeňkovi

Petr Markov

Zdeněk Barták

libreto a texty písní

Mgr. Petr Markov (narozen 25.8.1945 v Praze), scenárista, textař, dramatik, novinář a spisovatel. Má dcery Kateřinu (1973) a Terezu (1976).

Absolvent FAMU, katedry filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie. V letech 1971-82 scenárista Filmového studia Barrandov. Dále s kratšími přestávkami svobodné povolání. Dva roky (1995-96) působil jako reportér časopisu Story, v roce 1997 byl kreativním ředitelem reklamní agentury GHS PARTNER. Tři roky přednášel Tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze.

Jako filmový scenárista má na kontě pět celovečerních filmů: Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1975) , Slunce, seno, jahody (1983), Slunce, seno a pár facek (1988), Slunce, seno, erotika (1991), Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994). V roce 2008 byl dramaturgem filmu Martina Dolenského Chyťte doktora!

Více informací o Petrovi

Daniel Barták

Zdeněk Barták

hudební aranžmá a nahrávka

Narodil se roku 1980 v Praze. Studoval na Pražské Konzervatoři - hudebně dramatický obor - herectví. V červnu 1999 odletěl na rok do USA na střední uměleckou školu v Californii. Od září roku 2001 hrál v pražském divadle Spirála muzikál „ROMEO&JULIE“ hlavní roli Romea a Prince v muzikálu „Popelka“, který se uváděl v divadle GoJa Music Hall. Během roku 2001 až 2003 zaranžoval několikanásobně oceněné muzikály Romeo & Juliet a muzikál Christmas Carol pro Jiho-Korejskou SPAC Company v Seoulu. 2003 – 2005 aranžuje, skládá a produkuje hudbu v Praze pro zpěváky i kapely, jako je například Support Lesbiens, Tomáš Savka, Šárka Vaňková, Jakub Smolík, ale i pro mnoho dalších interpretů. Účinkoval také v muzikálu Les Misérables a v tom samém období připravil hudební aranžmá pro seriál ČT Nemocnice na kraji města po 20-ti letech. 2007 působil na TV prima v pořadu „Hvězdy u piána“ jako moderátor a pianista společně Petrem Vondráčkem a Helenou Vondráčkovou. 2008 se mimo jiných projektů také podílel na hudební spolupráci 3. série úspěšného TV seriálu ČT Zdivočelá země. 2009 zakládá svojí hudební kapelu s názvem „musicdan“ a začíná působit jako muzikálový herec a zpěvák v divadle Broadway v muzikálových představeních. 2010 vytvořil hudební zpracování a aranžmá muzikálu Baron Prášil, ve kterém také účinkoval v pražském divadle Hybernia. Jako autor hudby začíná spolupracovat s režisérem Filipem Renčem na kriminální sérii Vetřelci a lovci. V tomto roce se i mimo jiné také podílí opět na hudební spolupráci závěrečné 4. série seriálu ČT Zdivočelá země. 2012 připravuje hudbu do nového pokračování seriálu České televize: Sanitka 2. V současné době skládá a aranžuje řadu projektů s českými i zahraničními produkcemi.

Více informací o Danielovi

Výroba, webhosting a správa webu: lweb.cz Copyright © 2012-2013, Divadlo PIKL Hluboká nad Vltavou